hinnangute andmine kivid kaal tasakaal selge taevas
Tervis

Hinnangute andmine

Hinnangute andmine on meie isiklike tõe kriteeriumite järgi kokku pandud edetabel mille me antud isikutele või olukordatele oleme omistanud. Igal inimesel on erinevad kriteeriumid, et miks siis hinnangute andmine peaks üldse olema oluline kõigis meie elu aspektides?

Kui võrdleme ennast kellegi teisega siis tundub alati, et keegi oleks nagu meist parem ja keegi alati meist kehvem. Meil kõigil on aga selline kogemuste pagas mida pole kellegil teisel, oleme ainulaadselt unikaalsed. Minu tõe kriteerium on üks, kõik on üks.

Hinnanguid jagades või võrreldes end teistega teeme me selle otuse meile teadaoleva info põhjal mis on piiritletud teatud piiridega ja mis ei sisalda kogu informatsiooni. Pole olemas paremat ega halvemat, on vaid meie hinnang sellele. Meie hinnang sellele on ajas alati muutuv, vastvalt kuidas me muutume ajas. Kogu elavaga suhestudes ei tundu selline tegevus olevat mõistlik üheski olukorras.

Vabastame olemasolevad hinnangud ja võrdlused. Unustame hinnangute andmise ja võrdlemise ning oleme lähemal ajatule olemisele, uuele minule. See ajatu mina on kogu aeg olemas. Nähes üksteist täiuslikena, tähendab näha võrreldamatut hinnanguteta hinnangut.

 
Tänu ja armastusega,
Hingetee
 
< EELMISELE LEHELE

Hinnangute andmine PDF