Enese kontroll, emapuu, kiik, puu lapsed, jõgi, loodus, loodu
Tervis

Enese kontroll

Kui enda ja enda tegevuse üle käib pidev kontroll mis hoiab meie tegemisi ja käitumisi ohjes siis ei saa me teha seda, milleks me loodud oleme. Arvates aegajalt, et sedaviisi me käituda ei tohi, me pole piisavalt ilusad, seda me ei suuda laadi mõtlemine. Me piirame ennast kehtestatud reeglite, uskumuste, tõekspidamiste järgi, mille oleme endile ise seadnud. Tegevuse või tegematuse taga on erinevad hirmud, hirmud mis meie sisse tulnud teadlikul või ebateadlikul viisil. Olgu selleks varasemalt kogetud sündmused või teiste inimeste poolt poetatud sõnad mis haaravad meid nõnda, et jäämegi neid ajapikku uskuma. Jäädes uskuma enda ja teiste õeldud sõnu. Igal mõtel ja sõnal on vägi, kasutame neid hoolikalt.

Kontrolli ja võimu mängud käivad meie ühiskonnas igal pool meiega kaasas, nagu tahetaks saavutada aina suuremat ja suuremat haaret kogu elu tasanditelt. Ainult me ise oleme need kes omavad väge ja keegi teine ei saa me üle võimu omada kui me pole andnud selleks loa. Vahel on programm meie sees juba töödanud nõnda kaua, et me peame seda enesest mõistetavaks normaalsuseks, oma tavapäraseks tõeks, kuna see vananenud tõde on meie maailma, meie ühiskonda, meie vanavanematesse sööbinud juba ammu enne meid. Enese kontroll hoiab meid ohjes, et sedasi ei tohi, sedasi ei või, sedasi ei saa. Need on me enese reeglid mis piiravad meid avaramalt mõtlemast, avaramalt käitumast, avaramalt elamast.

Räägin pisikestest asjadest, mis me endi peas on kasvanud ajapikku suurteks, uskudes ja tehes neid, tunneme, et käitume kuidagi valesti, süüdistame ning vahel ehk ka karistame end kuidagi. Usume, et see miski on tõsi, mis pole tegelt tõsi. See ei pea aga nii olema, ega nii jääma. Ärme peida ega jookse hirmude eest, võtame nad omaks, läbime nad ja julgeme elada oma elu. Laseme vabaks selle mis meid ei teeni, ei ülenda, ei hooli. Unustame mineviku, unustame tuleviku, elame kontrollivaba elu. Armastame ja kiidame ennast ja teisi. Teeme midagi uut, midagi mis meile meeldib. Tõde on nüüd ja praegu, tõde on igas antud hetkes. Me elame siin, me elame praegu, me elame igavesti!

Head meil soovin ma täna.
Palju õnne, rõõmu ja sära!
Armastusest loodud valgus,
tervik, allikas, elu algus.

Südamest tänan olemasolu.
Täiuslik, ilus, unikaalne elu.
Loomulikus kohalolus ärkame,
enese toredat elu me märkame.

 
Tänu ja armastusega,
Hingetee
 
< EELMISELE LEHELE

Enese kontroll PDF